Ректор проф. др Зоран Ђурђевић и министарка без портфеља Татјана Мацура потписали су Споразум о сарадњи између Криминалистичко-полицијског универзитета и Кабинета министарке без портфеља задужене за координацију активности у области родне равноправности, спречавања насиља над женама и економског и политичког оснаживања жена, у четвртак 20. фебруара 2025. године. Споразум о сарадњи потписан је у циљу јачања партнерства и успостављања континуиране сарадње у областима које обухватају превенцију насиља, обуке и истраживања у области превенције насиља, економског и политичког оснаживања жена и других сродних тема, спровођење заједничких истраживачких пројеката у области спречавања насиља у породици, једнаких шанси и оснаживања жена, као и размену информација, стручних знања и искустава.
Свечана промоција доктора наука, који су своје докторске дисертације одбранили на Криминалистичко-полицијском универзитету, одржана је у петак 14. фебруара 2025. године.
Криминалистичко-полицијски универзитет и ЈВП „Србијаводе“ потписали су Споразум о пословно-техничкој сарадњи, чиме је успостављен оквир за унапређење научног и стручног усавршавања у области безбедности водопривредних система. Споразум су потписали ректор Криминалистичко-полицијског универзитета проф. др Зоран Ђурђевић и директор ЈВП „Србијаводе“ Горан Пузовић.
Манифестација Дан отворених врата Криминалистичко-полицијског универзитета одржана је у среду, 29. јануара 2025. године, како би се будући студенти упознали са могућностима студирања на департманима Криминалистике, Форензичког инжењерства и Информатике и рачунарства.
Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета били су учесници традиционалне манифестације пливања за Часни крст на Дунаву у Земуну, у организацији Градске општине Земун, храма Светог оца Николаја Мирликијског и СВЕБОР Савеза Београда.
Припадници Фондације „Мрежа за сајбер безбедност“ Марко Гордић и Виктор Варга одржали су трибину посвећену промоцији такмичења Сајбер Херој (Serbian Cybersecurity Challeng), у понедељак 9. децембра 2024. године, у просторијама Криминалистичко-полицијског универзитета. Такмичење Сајбер Херој је догађај из области сајбер безбедности који се одржава већ 5. пут и на коме, традиционално, учестује и тим Универзитета. Посебно је истакнута могућности повезивања свих студената заинтересованих за развој и унапређење компетенција у овој области. Трибину су пратили студенти са основних академских студија (све 4 године) Департмана информатике и рачунарства Криминалистичко-полицијског универзитета, уз присуство руководиоца Департмана проф. др Бранкице Поповић.
Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета успешно су завршили Обуку за припаднике добровољних ватрогасних јединица, која је реализована у периоду од 15. децембра 2024. до 15. јануара 2025. године, у Ватрогасном дому „Матица“ у Земуну. Обука је реализована у сарадњи са Сектором за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Републике Србије и обухватила је фонд од преко 60 наставних часова. Ректор Криминалистичко-полицијског универзитета проф. др Зоран Ђурђевић и в.д. помоћника министра и начелника Сектора за ванредне ситуације Лука Чаушић присуствовали су јавно-показној вежби, похваливши студенте за исказану посвећеност и храброст.
Повереница за заштиту равноправности госпођа Бранкица Јанковић, одржала је традиционално почасно предавање студентима Криминалистичко – полицијског универзитета, у четвртак 26. децембра 2024. године.
Свечаност поводом уручења Уговора о регулисању међусобних права и обавеза, које је са Министарством унутрашњих послова Републике Србије потписало 133 студента прве године Основних академских и Основних струковних студија Криминалистичко-полицијског универзитета, одржана је у амфитеатру “Владимир Кривокапић“ у уторак, 24. децембра 2024. године.
Продекан за наставу и ванредни професор Факултета безбедности Универзитета у Београду проф. др Александра Илић одржала је гостујуће предавање студентима Криминалистичко-полицијског универзитета, у понедељак 23. децембра 2024. године. Предавање овог истакнутог стручњака, на тему: “Медији и тероризам – кривичноправни аспекти”, одржано је по позиву и на предлог проф. др Иване Бодрожић, наставника Криминалистичко-полицијског универзитета, на предметима Кривичноправно сузбијање организованог криминалитета, тероризма и корупције и Међународно кривично право, на мастер академским студијама Криминалистике.
Директор Фондације „Мрежа за сајбер безбедност“ мр Небојша Јокић одржао је гостујуће предавање студентима 4. године Основних академских студија информатике и рачунарства, у четвртак 12. децембра 2024. године. Предавање на тему „Сајбер безбедност података – изазови и најбоље праксе“ реализовано је у оквиру предмета Безбедност података и информација, у присуству предметног наставника проф. др Бранкице Поповић.
Управа за технику Министарства унутрашњих послова Републике Србије представила је свој делокруг рада, послове и задатке студентима завршних година студија криминалистике, у петак, 20. децембра 2024. године, у оквиру Стручних група.
Студентима завршних година студија департмана криминалистике, форензичког инжењерства и информатике и рачунарства, Криминалистичко-полицијског универзитета, у оквиру Стручних група представљен је рад Сектора за ванредне ситуације, у понедељак, 16. децембра 2024. године.
Истакнути научник у области управљања ризицима у ванредним ситуацијама и заштите становништва и територија од ванредних ситуација природног и техногеног карактера, проф. др Сергеј Алексејевич Качанов, одржао је гостујуће предавање студентима Криминалистичко-полицијског универзитета. Предавање на тему „Међународни приступи управљању у ванредним ситуацијама“, одржано је у просторијама Криминалистичко-полицијског универзитета, у понедељак 16. децембра 2024. године.
Професори Криминалистичко-полицијског универзитета, проф. др Зорица Вукашиновић Радојичић, проф. др Славиша Вуковић и проф. др Божидар Оташевић, остварили су учешће у оквиру Међународне научне конференције „Копаоничка школа природног права – Слободан Перовић“ Universitas Iuris naturalis Copaonici, у оквиру опште теме „Право на правду – изазови савременог доба“, у периоду од 13. до 17. децембра 2024. године, на Копаонику. У својству уредника и учесника секције „Управно-правна заштита слободе“ у оквиру катедре Право на слободу, проф. др Зорица Вукашиновић Радојичић представила је кључне идеје и закључке реферата под називом „Модернизација службеничких система – изазови савремене државне управе“. Такође, рад Секције је обухватио и панел дискусију под називом „Утицај Уставног суда на управно-правну заштиту у Републици Србији“ у сарадњи са Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenenarbeit (GIZ).