Aкадемија угостила студенте криминологије Универзитета у Амстердаму

Студенти Правног факултета – Департман за кривично право и криминологију Универзитета у Амстердаму, предвођени доц. др Марком Шиленбергом, професором криминологије, посетили су Криминалистичко-полицијску академију 11. априла 2016. године. Студенти, организовани у Клуб студената криминологије, шаљивог назива „Crime Does Pay“, у оквиру своје седмодневне посете Београду, изабрали су да посете нашу институцију као најрепрезентативнију у области изучавања криминалистике и криминологије у Србији. Студенте из Амстердама дочекали су студенти КПА, заједно са професорима Иваном Бјеловук, Смиљом Теодоровић, Тијаном Шурлан, Зораном Ђуђевићем и преводиоцем Јеленом Панџом. Проф. др Тијана Шурлан и Јелена Панџа представиле су студентима програм и рад КПА и водиле конверзацију са професором Шиленбергом и студентима. Чланови Академијине Криминалистичке секције „Арчибалд Рајс“, студентима из Холандије уприличили су показну вежбу увиђаја. Седамнаест студената Академије, под диригентском палицом проф. др Зорана Ђурђевића, демонстрирали су своје знање у обради лица места, и на веран начин холандским студентима показали како се то ради у Србији. Проф. др Смиља Теодоровић и доц. др Ивана Бјеловук гостима су показале форензичке лабраторије у којима наши студенти стичу најсавременија знања из ове области, а Иван Јовановић им је представио Кабинет за ванредне ситуације, донацију Руске Федерације. Студенти су, такође, обишли и Рајсову собу – јединствен музеј заоставштине др Арчибалда Рајса који се налази у оквиру Академије. Шеф Библиотеке Академије, Рената Самарџић, студентима је представила библиотечки фонд и показала колекцију ретких књига из легата проф. др Владимира Водинелића. Студенти Криминалистичке секције „Арчибалд Рајс“ и студенти из Холандије искористили су ову посету да се упознају и друже, и на тај начин успоставе међусобно јаче везе.