Криминалистичко-полицијска академија потписала Меморандум о разумевању са Народним универзитетом јавне безбедности Кине

У оквиру званичне посете Министарству унутрашњих послова Републике Србије, висока делегација Министарства јавне безбедности и Народног универзитета јавне безбедности Народне Републике Кине, 15. априла 2016. године посетила је Криминалистичко-полицијску академију у циљу потписивања Меморандума о разумевању између ове две високошколске институције. Кинеску делегацију, на челу са господином Сја Чонгујаном, замеником министра јавне безбедности Кине, чинили су: господин Фан Ђингју, ректор Народног универзитета јавне безбедности, господин Хенг Сиаофан, заменик директора полиције Града Пекинга, господин Ху Бинчен, заменик директора за међународну сарадњу Министарства јавне безбедности, господин Сонг Бо, шеф Сектора у Дирекцији за кадрове и обуке Министарства јавне безбедности, господин Јао Ђиан, шеф Сектора при Кабинету Министарства јавне безбедности, као и господин Лу Шан, отправник Амбасаде Народне Републике Кине у Републици Србији, госпођа Џанг Јујуе, трећи секретар, и господине Чи Лингђун, први секретар и преводилац Амбасаде Народне Републике Кине у Републици Србији. Госте је дочекала в. д. декана Криминалистичко-полицијске академије, проф. др Драгана Коларић, заједно са в. д. продекана за студије другог степена и међународну сарадњу, проф. др Тијаном Шурлан, в. д. продекана за наставу, проф. др Миланом Жарковићем, в. д продекана за финансије, проф. др Сашом Мијалковићем, преводиоцем Јеленом Панџом, господином Драганом Цветковићем, помоћником начелника Сектора за људске ресурсе Министарства унутрашњих послова Републике Србије, госпођом Милицом Томић и госпођом Снежаном Несторовић из Сектора за међународну сарадњу, европске послове и планирање Министарства унутрашњих послова Републике Србије. В. д. декана Академије, проф. др Драгана Коларић, в. д. продекана за студије другог степена и међународну сарадњу, проф. др Тијана Шурлан, в. д. продекана за наставу, проф. др Милан Жарковић и в. д продекана за финансије, проф. др Саша Мијалковић укратко су представили историјат полицијског школства у Србији, активности Академије и акредитоване студијске програме који се изводе на истој, уз напомену да је Академија тренутно у процесу трансформације у Криминалистичко-полицијски универзитет. Наглашено је да је Академија почаствована интересовањем једне тако угледне високошколске институције, као што је Народни универзитет јавне безбедности Кине, за успостављањем сарадње. Ректор Народног универзитета јавне безбедности Кине, господин Фан Ђингју, представио је рад своје установе, а затим реч уступио господину Сја Чонгујаном, заменику министра јавне безбедности Кине, уједно задуженом и за образовање. Он је нагласио да је циљ посете јачање узајамних веза и сарадње између Народног универзитета јавне безбедности Кине и Академије, која би требало да се конкретизује кроз размену наставника и студената, а тиме и размену знања и најбољих пракси. Након свечаног потписивања Меморандума о разумевању и размене пригодних поклона, гости су обишли Рајсову спомен собу, Библиотеку Академије и Кабинет за ванредне ситуације. .