Учешће представника Универзитета на панелу Развој академских програма у области сајбер безбедности у Србији

У организацији фондације „Мрежа за сајбер безбедност” а под покровитељством Мисије ОЕБС-а у Србији, у Београду је од 27. до 29. септембра одржан скуп посвећен питањима сајбер безбедности у Републици Србији. Другог дана скупа организовано је финално национално такмичење у сајбер безбедности Serbian Cybersecurity Challenge 2022, на којем је учествовало 16 тимова (укупно 73 такмичара), међу којима и тим студената с Департмана информатике и рачунарства након што је успешно прошао квалификације. Тим су чинили чланови Секције за информациону безбедност Марко Жарковић, Милош Ристић, Марија Трајковић, Богдан Митровић и Немања Бисић.
Последњег дана су организована два панела: Значај едукације у области сајбер безбедности за приватни сектор и Развој академских програма у области сајбер безбедности у Србији. Учесник другог панела је била проф. др Бранкица Поповић, руководилац Департмана информатике и рачунарства, која је излагала о искуствима у осмишљавању и акредитацији студијских програма који садрже предмете који се баве проблематиком сајбер безбедности. Такође је говорила о ваннаставним активностима студената у оквиру Секције за информациону безбедност, уз подршку припадника ЦЕРТ-а Министарства унутрашњих послова. Учешће на панелу је била одлична прилика за промоцију студијских програма Департмана информатике и рачунарства ширем аудиторијуму ‒ професионалцима у области сајбер безбедности и средњошколцима и студентима који су учествовали у финалном такмичењу.

Слике, можете погледати овде