Одржана промоција издања „HANDBOOK OF INVESTIGATIVE INTERVIEWING AND INTERROGATION“

Промоција издања „HANDBOOK OF INVESTIGATIVE INTERVIEWING AND INTERROGATION“, које је резултат међународног пројекта Establishing Networks to Implement the Principles on Effective Interviewing for Investigations (IMPLEMENDEZ) одржана је на штанду Криминалистичко-полицијског универзитета и Министарства унутрашњих послова у понедељак 21. октобра 2024. године, у оквиру 67. Међународног београдског сајма књига.

Учесници на пројекту IMPLEMENDEZ и коаутори Приручника, професори Криминалистичко-полицијског универзитета проф. др Звонимир Ивановић и проф. др Валентина Баић, професорка Универзитета Црне Горе проф. др Маријана Церовић, уз онлајн укључење проф. др Дејва Волша (Dave Walsh, De Montfort University, Leicester) и проф. др Дениса Солодова (Denis Solodov, University of Warmia and Mazury, Poland) поделили су са присутнима своја искуства током рада на Пројекту и писања Приручника, на коме је радило више од 40 коаутора. Посебно су предочили значај овог издања за криминалистику, полицијске науке и правосуђе јер читаоцима пружа преглед различитих техника интервјуисања и испитивања, које се користе широм света у раду са жртвама, сведоцима и осумњиченим починиоцима.

Програм промоција Криминалистичко-полицијског универзитета током трајања 67. Међународног београдског сајма књига можете погледати овде

Слике можете погледати овде