Нова издања

Основи економије

Проф. др Јелена Радовић-Стојановић

Ауторка овог уџбеника настоји да наглашавањем објашњења кључних економских појмова и дефиниција, користећи примере из праксе, графичке приказе и једноставне математичке формуле као незаобилазну апаратуру савремених универзитетских уџбеника из области економије, студентима олакша савладавање захтевног градива предмета Основи економије на Криминалистичко-полицијском универзитету. Економске појаве и законитости анализирају се објективним дескриптивним, квалитативним научним методом, уз помоћ микроекономских и макроекономских модела. У дефинисању основних економских појмова и категорија ауторка се у потребној мери позива и на законска решења и упознаје студенте с најважнијим законима у Републици Србији који уређују пословање предузећа. Посебна пажња је посвећена улози државе у савременом економском животу.

2024, 283 стр.
ISBN 978-86-7020-514-7