Још један пливачки подвиг студента Криминалистичко-полицијског универзитета Уроша Иванковића

Студент треће године Основних академских студија криминалистике Криминалистичко-полицијског универзитета и члан Ронилачко-пливачког клуба „Пирот“ Урош Иванковић, по други пут је пливао у Егејском мору. Наиме, Урош Иванковић је у понедељак 22. јула 2024. године направио круг око острва Амулијани у Грчкој  пливајући 17 километара по изузетно тешким условима, за шта му је било потребно 7 сати и 15 минута.

Подсећамо, Урош Иванковић је 2017. године, препливао Завојско језеро дуго 17 километара за 4 сата, a следеће године испливао је 27 километара дуго Охридско језеро за 7 сати и 15 минута. Такође, 2019. године пливао је 9 сати у Егејском мору, од Ситоније до Атоса, деоницу дугу 21 километар, а 2022. године, успео је да преплива 45 километара од ушћа Дрине у Саву до Сремске Митровице за 9 сати и 40 минута.

Слике можете погледати овде