Успех студената Криминалистичко-полицијског универзитета на такмичењу у Будимпешти

Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета освојили су прво место на такмичењу студената полицијских школа и специјалних јединица које је одржано у Будимпешти, у конкуренцији 15 екипа из Мађарске, Србије и Хрватске. У категорији мешовитих тимова, тим који су чинили студенти Универзитета и припадници Жандармерије заузео је треће место у конкуренцији 15 тимова. Ово такмичење је меморијалног карактера и одржано је по 6. пут, у организацији Лудовика Универзитета за јавну управу из Будимпеште.

Студенти Универзитета су, осам сати на седам стејџева, кроз решавање различитих тактичких ситуација приказали снагу и издржљивост, познавање тактике, наоружања, алпинизма и борбене медицинe.

Екипа Жандармерије била је друга у конкуренцији 16 екипа из Мађарске, Румуније и Србије, а учешће и резултате такмичари су посветили недавно погинулом колеги, припаднику Граничне полиције Николи Крсмановићу.

Слике можете погледати овде