Студенти Криминалистичко-полицијског универзитета посетили Дежурну службу - Полицијске управе за град Београд

Студенти прве године Департмана криминалистике Криминалистичко-полицијског универзитета, наставници вештина Сузана Талијан и мр Горан Жигић, као и ментор Далибор Ђорђевић, у оквиру Стручне информативне праксе, посетили су Дежурну службу - Полицијске управе за град Београд, у суботу 5. октобра 2024. године.

Помоћник начелника Дежурне службе, Александар Овшек, пожелео је студентима добродошлицу у Полицијску управу и представио организацију и начин рада Дежурне службе. Током посете, кроз три радне тачке, студентима је представљен рад организационих јединица које се налазе у саставу Дежурне службе. Такође, упознати су са радом Оперативног центра и системом 192, пословима и опремом Интерветне јединице 92, као и дужностима Полицијске испоставе за дежурство, а имали су прилику и да виде просторије за задржавање лица, као и возила за превоз приведених лица.

Слике можете погледати овде